(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({ google_ad_client: "ca-pub-2999337575272167", enable_page_level_ads: true });
Bugun...
Bizi izleyin:


KEMAL ÖZTÜRK


Facebookta Paylaş

GEZİ RUHU GERİ Mİ DÖNÜYOR?
Tarih: 18-04-2017 15:43:00 Güncelleme: 18-04-2017 16:20:00


            GEZİ RUHU GERİ Mİ DÖNÜYOR?

 

Geçtiğimiz Pazar gerçek sonucu Hayır’lara vesile olan fakat hile, hırsızlık ve sahtekarlık nedeniyle şer ile sonuçlandırılan bir seçim yaşadık.

 

Kuşkusuz son yılların en çok tartışılan ve toplumun %50’si tarafından kabul edilmeyen bir seçim olacak. Günler öncesinden AA( Anadolu Ajansı) ‘nın  oynayacağı iddia edilen senaryo birebir gerçekleşti. Sandıklarda oylar sayılmaya başlamışken AA evet oylarını %63 gösterdi. Amaç CHP’li Sandık Görevlilerinin ve Görev alan bütün müşahitlerin sandıkları terk etmesiydi. Bu senaryoyu önceden bilen halk sandıkları terk etmedi. %63 ile başlayan evet oyları %51 ‘lere kadar gerilemişti. Senaryo tamamdı sıra Hayır’ların öne geçmesine gelmişti ki Akp’nin yeni fahri üyelerinden oluşan YSK mühürsüz 2.5 milyon oyu geçerli sayma kararı aldı. YSK Başkanı Akp’li yetkililer tarafından eline verilen yazıyı bile zor okuyordu. Tarihte kara bir leke olarak kalacak olan bu kararla Türkiye’nin kaderiyle oynanmıştır. Bu karara imza atanlar er ya da geç halkın önünde adaletin terazisine koyulacaktır.

 

Bunlar olurken devrik Başbakan Binali Yıldırım Balkon konuşmasına çıktı. “Evet diyen vatandaşlarımızda hayır diyen vatandaşlarımızda bizim için birdir.” dedi fakat bu açıklamasına halkın %50’den fazlası inanmadı. Çünkü 1 ay önce “Hayır diyenler teröristtir.” açıklamasını kimse unutmadı. Bu son açıklamayla gördük ki Binali Yıldırım ve Akp halktan daha çok korkmaya başlamıştır. O kadar usulsüzlük, oy hırsızlığı, sahte oy sayesinde seçimi kazandığını zannedenler seçimin kazananı halk olmuştur.

 

İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır, Antalya, Adana, Mersin, Denizli gibi büyükşehirlerde ve sayısız ilde Hayır’ların önde olduğunu düşünürsek seçimin evet ile sonuçlanma olasılığını düşürüyor. Fakat sandık başkanlarının bütün pusululara evet basıp sandığa koyması, mühürsüz oyların geçersiz sayılması gibi sayısız haksızlığa karşı halk meşru hakkını kullanarak sokağa çıkmıştır. Halka YSK önünde Tomalarla müdahele edenler bir ruhun Türkiye üzerinde dolaşmaya başlamasını sağlamıştır. Cumhuriyet Halk Partisinin itirazlarını yeterli görmeyen Gencinden, Yaşlısına Kadınından, Erkeğine herkesi harekete geçiren bu ruhun adı GEZİ’dir. 2013 Yılında Tayyip Erdoğan’ın uykularını kaçıran GEZİ RUHU bu akşam 81 ilde yeniden hayat bulacak. Her ilde eş zamanlı olarak Hayır diyen her kesimden insan Hayır’larına sahip çıkmak için el ele, omuz omuza Gezi ruhuyla sokakta olacak.

 

AYDIN HALKI HAYIRSEVERDİR VE HAYIRINA SAHİP ÇIKAR. BU AKŞAM SAAT:19.00’DA ATATÜRK KENT MEYDANINDA HAYIRLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM.

 

KEMAL ÖZTÜRK

 Bu yazı 2377 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
51 Okunma
50 Okunma
42 Okunma
40 Okunma
36 Okunma
35 Okunma
35 Okunma
34 Okunma
33 Okunma
29 Okunma
816 Okunma
343 Okunma
286 Okunma
275 Okunma
169 Okunma
163 Okunma
152 Okunma
135 Okunma
132 Okunma
130 Okunma
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
 • YAZARLAR
FOTO GALERİ
 • Atatürk
  Atatürk
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • GAZİANTEP'TE YOLCU MİNÜBÜSÜ DEVRİLDİ:2'Sİ AĞIR 7 YARALI
  GAZİANTEP'TE YOLCU MİNÜBÜSÜ DEVRİLDİ:2'Sİ AĞIR 7 YARALI
 • EFE HER YERDE EFE
  EFE HER YERDE EFE
 • TEK ADAM DİKTASINI VE EGEMENLİĞİN MİLLETTEN ALINIP SARAYA VERİLMEK İSTENDİĞİNİ BIKMADAN ANLATACAĞIZ.
  resim yok
 • HALUK ALICIK, GAZETECİLERİN SORULARINI YANITLADI
  resim yok
 • İstanbul'da son 4 yılın en fazla uyuşturucu hapı ele geçirildi!
  resim yok
 • BAŞKAN ÖZAKCAN'IN KAYINVALİDESİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.
  resim yok
VİDEO GALERİ
YUKARI